Workshop Modré majáky pro JPO

V neděli 2. října proběhl na výcvikovém polygonu S-Drive v Hradci Králové workshop „Modré majáky“ pro řidiče a strojníky JSDH pořádaný ve spolupráci Asociace velitelů JSDH a výcvikového centra S-drive.

Na účastníky čekala nejprve tříhodinová přednáškou jízdy s vozidly s právem přednostní jízdy, zejména však zaměřená na dopravní nehody vozidel hasičů, kterou lektoroval Jan Čech z HZS Královehradeckého kraje. V další teoretické části instruktoři S-drive rozebrali základní teorii ovládání vozidel v krizových situacích. Poté se řidiči rozdělili do dvou skupin a střídali se za volantem svých vozidel na několika stanovištích simulujících krizové situace, se kterými se mohou za volantem setkat – krizové brždění, vyhýbací manévry, průjezd zatáčkou se zvládnutím smyku. Na závěr si všichni řidiči vyzkoušeli i rázovou desku vyvolávající neočekávaný smyk.

Workshopu se zúčastnily tyto jednotky: JSDH Vamberk, Vestec, Ústí nad Orlicí, Nová Ves, Praha 16 – Radotín, Meziměstí a Častolovice.

Závěrem patří velké poděkování lektorům z S-Drive, HZS Královehradeckého kraje a všem zúčastněným řidičům, kteří věnovali svůj volný čas vzdělávání.

Foto zde