Fire Dragon 9000

V úterý 14. listopadu byl pro členy AVJSDH uspořádán další workshop na téma „Fire Dragon 9000“, který proběhl v Čestlicích. V letošním roce se podařilo získat Asociaci velitelů jednotek sboru dobrovolných hasičů dotaci z dotačního programu: Podpora nestátních neziskových organizací působících na úseku požární ochrany, integrovaného záchranného systému, ochrany obyvatelstva a krizového řízení. 

Díky této dotaci měli naši členové tento workshop za poloviční cenu. Z tohoto důvodu jednotky vyslali členy, kteří se v minulosti podobného výcviku ještě nezúčastnili. 

Celodenní výcvik se skládal ze tří částí. Teoretická část se věnovala taktice pohybu v zakouřeném prostředí, činnosti průzkumné skupiny, vstupu do uzavřených prostor, nebo kultuře hašení, a to jsou jen některé body z precizně připravené části výcviku. Další část se zaměřila na práci s proudnicí a 3D hašení a v poslední části se všech 30 účastníků pustilo do boje s červeným kohoutem v útrobách trenažeru. 

 
Workshopu se zúčastnili účastníci z JSDH Horní Maršov, Vestec, Buštěhrad, Domažlice, Libčice nad Vltavou, Polepy, Litomyšl, Nové Město na Moravě, Písek, Opatovice nad Labem, Žeranovice, Svitavy, Hrochův Týnec, Budislav a Praha Nebušice. 

Účastníci jistě potvrdí, že výcvik v podmínkách takřka reálných, jako tomu je v trenažeru Fire Dragon, má obrovský přínos pro zvládání řešení stresových situací, se kterými se můžeme setkat při běžné zásahové činnosti jednotek. 
Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným hasičům, instruktorům, organizátorům a zejména společnosti Dräger Safety s.r.o.